Η ομάδα μας ξεκίνησε με το αριστερό τις φετινές της αγωνιστικές υποχρεώσεις, καθώς ηττήθηκε στα Νέα Λιόσια από τον τοπικό Ολυμπιακό. Το αποτέλεσμα αδικεί τις προσπάθειες των παικτών του Νίκου Παπαρούνη, οι οποίοι τουλάχιστον δεν ήταν κατώτεροι των αντιπάλων τους με το πιο δίκαιο αποτέλεσμα να είναι η ισοπαλία. Κορυφαίος σε απόδοση παίκτης της ομάδας μας ο Πλουμάτος.

Ο ΑΓΩΝΑΣ

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν σκληρό και δεν προσέφερε κανένα σπουδαίο θέαμα. Οι γηπεδούχοι είχα μια καλή στιγμή στο 27′ με την κεφαλιά του Τριανταφυλλίδη να περνάει άουτ, με την ομάδα μας να απαντάει στο 40′ με το μακρινό σουτ του Ανταλή να περνάει επίσης άουτ. Στο 44′ ο Ολυμπιακός είχε την καλύτερη ευκαιρία του, όταν ο Κυριάκης έπιασε κοντινή κεφαλιά με τον Μίχο να αποκρούει ενστικτωδώς.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον Τσαγκάρη να σουτάρει εκτός περιοχής και η μπάλα να περνάει ελάχιστα πάνω από το δοκάρι. Στο 56′ το σκορ άνοιξε, όταν ο Πατέλης με δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής έκανε το 1-0. Η ομάδα μας στην συνέχεια ανέβασε ρυθμούς και είχε τον έλεγχο του αγώνα. Στο 64′ είχαμε τεράστια ευκαιρία να ισοφαρίσουμε, με τον Παληγιώργο να πλαγιοκοπεί και την κατάλληλη στιγμή να δίνει στον Τσαγκάρη, ο οποίος σε κενή εστία σουτάρει άουτ. Ο Ολυμπιακός είχε δύο ευκαιρίες να κλειδώσει το ματς, αρχικά στο 81′ με τον Μίχο να σώζει την εστία του στο πλασέ του Κάιδου, και ένα λεπτό αργότερα με τον κεραυνό του Πατέλη να περνάει ελάχιστα άουτ. Και στην τελευταία ευκαιρία του αγώνα το φάουλ του Χριστούλη να περνάει ελάχιστα έξω σε μια ακόμα καλή στιγμή για το Χαϊδάρι.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΙΟΣΙΩΝ: Κουρουπάκης, Βιτωράτος (71′ Παπαδόπουλος), Φραγκόπουλος, Κυριάκης, Τριανταφυλλίδης, Πατέλης, Γκαβζίδης, Σπίνος (38′ λ.τ. Πασσαδάκης), Καραχάλιος (82′ Κοτούλιας), Γεωργιάδης, Πουρσανίδης (46′ Κάιδος).

Α.Ο. ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ: Μίχος, Πλουμάτος, Ανταλής, Μηλιώνης, Κλουβάτος, Παππάς (86′ Κοπανάς), Τσαγκάρης, Χριστούλης, Παληγεώργος, Καμπεράι (58′ Μουρεζίνης), Τσιρκινίδης (70′ Κοτσολάκος).