Με πολύ καλή εμφάνιση αλλά άτυχο αποτέλεσμα έγινε ο εξ’ αναβολής αγώνας της 1ης αγωνιστικής μεταξύ της ομάδας μας και της Ηλιούπολης. Οι φιλοξενούμενοι πήραν τη νίκη με 0-1 χάρις το γκολ του Σταύρου στο 63ο λεπτό. Δικαιότερο αποτέλεσμα η ισοπαλία σε ένα ματς με λιγοστές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.

O ΑΓΩΝΑΣ

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι, αλλά χωρίς να δημιουργήσουν κάποια σοβαρή ευκαιρία μπροστά στην εστία του Δρόσου. Η ομάδα μας σταδιακά, ανέβασε την απόδοση της και είχε την καλύτερη στιγμή στο πρώτο μέρος με το σουτ του Παυλόπουλου στο 30ο λεπτό, να έχει απάντηση από τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Στην επανάληψη το σκηνικό αντιστράφηκε με την ομάδα του Κιούρκου, να μπαίνει δυνατά, όμως είχαμε την εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Σταύρου στο 65ο λεπτό, που έκρινε την αναμέτρηση. Στην συνέχεια, η ομάδα μας προσπάθησε να εντείνει την πίεση, όμως δεν μπόρεσε να νικήσει το αντίπαλο τερματοφύλακα.

Σε δεύτερο διαδοχικά ματς, η ομάδα μας δεν παίρνει αυτό που της αναλογεί στην αναμέτρηση, όμως έχουμε όλο το χρόνο και την πίστη μπροστά μας, ότι τα θετικά αποτελέσματα θα έρθουν. Και θέλουμε να κάνουμε την αρχή από τον αγώνα του Σαββάτου κόντρα στο Παλαιό Φάληρο.