Η ομάδα μας δεν τα κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες στον αγώνα με τα Σούρμενα και έμεινε στο 0-0 σε ένα παιχνίδι με λίγες φάσεις. Για τρίτο συνεχόμενο ματς, η ομάδα μας, δεν σκόραρε με τις δύο ομάδες να έχουν και από ένα δοκάρι. Στα θετικά η νέα εμφάνιση Σαμπατάκου και η αμυντική λειτουργία της ομάδας μας.

Ο ΑΓΩΝΑΣ

Από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, όσοι βρεθήκαμε στο κυριακάτικο πρωινό στο ΔΑΚ Αιγάλεω, αντιληφθήκαμε ότι ο δυνατός αέρας θα είναι αυτός που θα πρωταγωνιστήσει στην αναμέτρηση και έτσι και έγινε. Η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και μόλις στο 2ο λεπτό θα μπορούσε να προηγηθεί, αν ο Τσαγκάρης έπιανε “γεμάτα” το σουτ από πλάγια θέση που επιχείρησε. Από εκεί και πέρα είχαμε ένα καλό σουτ των φιλοξενούμενων στο 18ο λεπτό, με τον Σαμπατάκο να είναι σε ετοιμότητα, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα, είχαμε την καλύτερη προσπάθεια για την ομάδα μας, με μια πολύ ωραία συνεργασία και τον Ανταλή να γυρίζει στο ύψος του πέναλτι, αλλά ο Κοτσολάκος πλάσαρε επάνω στον τερματοφύλακα. Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, σημειώθηκε ακόμα μια φάση, με τον Τσιρικίνιδη στο 40ο λεπτό να είναι σε καλή θέση, όμως το σουτ του πέρασε έξω.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ πιο δυνατά και θα μπορούσαν να ανοίξουν το σκορ, τουλάχιστον σε τρεις περιπτώσεις. Στο 48ο λεπτό, βγήκαν σε θέση τετ-α-τετ με το σουτ να περνάει πολύ ψηλά, ενώ δύο λεπτά αργότερα, ήταν η ώρα του Σαμπατάκου να δείξει τα προσόντα του. Ο νεαρός τερματοφύλακας είπε “όχι” σε κοντινή κεφαλιά, κρατώντας το μηδέν στην εστία του. Στο 63ο λεπτό, τα Σούρμενα είχαν την καλύτερη στιγμή τους, όταν το σουτ του Γιαννόπουλου βγήκε την συμβολή των δοκαριών. Από εκείνη στην στιγμή, η ομάδα μας ανέβασε ρυθμό και δεν ξαναπειλήθηκε, κερδίζοντας την κατοχή και μέτρα στον αγωνιστικό χώρο. Και φτάνουμε στο 88ο λεπτό, με το φάουλ του Κλουβάτου να βρίσκει το δοκάρι, διατηρώντας την “λευκή” ισοπαλία στην αναμέτρηση.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Α.Ο. ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ: Σαμπατάκος, Πλουμάτος (80′ Μουρεζίνης), Αντραλής, Μηλιώνης, Κλουβάτος, Καμπεράι (72′ Παληγεώργος), Τσαγκάρης (86′ Θεοδώρου), Χριστούλης, Κοπανάς (89′ Γαλάνης), Κοτσολάκος, Τσιρκινίδης.

ΣΟΥΡΜΕΝΑ: Λέτσο, Γιαννόπουλος, Θυμιανός, Χριστόπουλος, Κλωνάρης, Φωστέρης, Μαρινάκης, Παπαδάκης, Φέρτης (79′ Φατσέας), Τουλουβασίλης.