Νίκη με 0 – 4 απέναντι στον Ατρόμητο Πειραιά για την ομάδα μας στα πλαίσια της 33ης αγωνιστικής.

Από πολύ νωρίς η ομάδα μας έχασε την πρώτη καλή ευκαιρία μόλις στο 2ο λεπτό, με το σουτ του Αποστολόπουλου να σταματά στο δοκάρι. Στην αμέσως επόμενη φάση, στο 5ο λεπτό η ομάδα μας πήρε το προβάδισμα με σουτ του Αργυρίου μέσα από την περιοχή. Το 0 – 2 έγινε στο 21ο λεπτό με τον Αποστολόπουλο να τελειώνει τη φάση περνώντας και τον τερματοφύλακα της αντίπαλης ομάδας.

Στο δεύτερο ημίχρονο και πάλι νωρίς, στο 49ο λεπτό ήρθε το 0 – 3 μετά από ωραίο σουτ του Αλεξίου, με τη μπάλα να βρίσκει πρώτα στο δοκάρι πριν καταλήξει στα δίχτυα. Το 0 – 4 έγραψε ο Κλάψας μετά από ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ τρία λεπτά αργότερα, στο 52ο λεπτό.

Συνθέσεις:

Ατρόμητος Πειραιά: Γκιμούσης, Μανούρης, Ριγόπουλος, Ατσαβές, Νακόλης, Αποστόλου, Μαρκούσης, Ζορμπάς, Σανσάρογλου, Μπιλικαΐδης, Μούκα (46′ Μπαζώρας)

Χαϊδάρι: Ντούνης, Αλεξίου, Αννιτσάκης (35′ Δάρρας), Πολίτης, Ερρίκος (62’ Τσεμπερλίδης), Τσιούλος (65’ Δράμης), Βακράκος (46’ Ματτέα), Αρβανιτάκης, Μπερνιδάκης, Αποστολόπουλος, Αργυρίου (46′ Κλάψας)